Fungující zažívání - jak pomoci přírodní cestou

Přírodní cesta - klíč ke správnému trávení?

Klíč ke správnému trávení je přírodní cesta

V tomto článku se zkusíme zaměřit na cestu, která vám může dopomoci ke správnému zažívání, vyřeší vaše problémy s nadýmáním,  a s tím spojeným celkovým nepohodlím - a to vše čistě přírodní cestou!

Je důležité si říci, co vše může ovlivnit naše správné zažívání. Existuje samozřejmě několik faktorů, které se podílí na našem spokojeném trávení. Opřeme se tedy o 3 základní body:

  • zdravé trávení znamená zdravou mysl i tělo
  • existuje výživové řešení běžných trávících zdravotních problémů
  • zkusme praktické změny životního stylu, které zlepšují trávení

Tato jednoduchá, ale velmi efektivní strategie se může stát součástí změny vašeho životního stylu, který podpoří fukčnost vašeho trávícího systému, vy se budete cítit vitální, a to se projeví na vašem celkovém zdraví.

Výběr správného probiotika

Výběr toho správného probiotika přesně pro vás je zcela zásadní. Tady vám nabízíme přehled těch nejlepších probiotických bakterií a jejich použití:

Lactobacillus acidophilus (kombinace s bifidobakteriemi) - každodenní fungování zažívacího systému, kondice, imunita

Lactobacillus acidophilus (kombinace více druhů laktobacilů a bifidobakterií) - potlačení dlouhodobých bolestí při zažívání, povzbuzení činnosti, pomoc při syndromu dráždivého tračníku

Saccharomyces boulardii - prevence a boj proti nevhodným typům bakterií (Candida,...), vhodné při cestování, při užívání antibiotik

Lactobacillus acidophilus (kombinace s bifidobakteriemi a vitamínem - zaměřené na děti) - imunita, prevence nachlazení a kašle

Rychlé zmírnění zažívacích potíží

Máta peprná byla už od starověku používána při zažívacích potížích. Nedávné vědecké studie prokázaly, že esenciální olej máty peprné může rychle zlepšit symptomy jako nadýmání a bolest. Působí jako přirozený prostředek proti křečím, zklidňuje svaly a nervy našeho trávícího systému a redukuje množství "špatných" střevních bakterií, které mohou být příčinou našich problémů. Klinické studie ukázaly, že je dostačující dávka 0,2 ml pepermintového oleje s pomalým uvolňováním 3 x denně ideálně po dobu 4 týdnů. Co je velmi důležité: pepermintový olej musí být v kapsli se zpožděným uvolňováním, aby se nerozpustila již v žaludku, ale až v nižší části trávicího systému a mohla působit přímo až ve střevě. 

Ideální je doplnit pepermintový olej o extrakt kmínu a zázvoru. Bylo prokázáno, že kombinace kmínu a pepermintu pomáhá při stavech dyspepsie (souhrnné označení pro řadu trávících obtíží). Zázvor pak pomáhá s nevolnostmi a pocity celkového nepohodlí.

Zkuste kiwi - čistí váš trávící trakt

Kiwi je zažívací superpotravina. Na základě pozorování bylo zjištěno, že několik kiwi denně uvolňuje zácpu. Stalo se středem zájmu klinických studií a bylo zjištěno, že toto výborné ovoce má schopnost přirozeně zlepšit pravidelnost, aniž by s  užíváním byly spojeny jakékoli potíže, které se objevují při užívání projímadel.

Toto jsou tři tajemství benefitů kiwi:

Za prvé obsahuje vysoké množství důležitého trávícího enzymu "Aktinidinu". Za druhé je bohaté na obsah prebiotické vlákniny a konečně za třetí obsahuje velké množství různých phytonutrientů, vitamínů a antioxidantů, které přirozeně přispívají k dobrému trávení.

Klinický výzkum ukázal, že konzumace 2-3 kiwi denně nebo užívání kapslí s extraktem z kiwi (2-4 kapsle 1 x denně) po dobu čtyř týdnů  může zlepšit pravidelnost a pomáhá snížit zažívací problémy.

Green-market.cz