Kombucha - poklad, který si můžete připravit i doma

Podpořte svoji kondici přírodní cestou

Kombucha - ještě jste o ní neslyšeli? Houba, která ve skutečnosti není houba, ale zato obsahuje mnoho člověku prospěšných látek. Proto si ji pojďme představit.

Krátce z historie

Z blahodárných účinků kombuchy se těšili již před naším letopočtem na území východní Asie. V Korei, Japonsku i Číně kombuchu pěstují hojně v rámci přírodního léčitelství. Svou tradici má ovšem i v Rusku, odkud se pravděpodobně dostala i k nám. Přibližně po první světové válce zažila svůj boom. Hluboce se věřilo jejím pozitivním účinkům a považovala se za alternativní energetický nápoj a lék. Pověst ovšem utrpěla fámou o dalším růstu houby v lidském organismu. V současné době se trend postupně navrací.

Seznamte se

Jak již bylo zmíněno, kombucha se považuje za houbu. Často se s tímto označením setkáte. Není tomu ovšem tak. Ve skutečnosti se jedná o symbiózu různých druhů kolonií kvasinek, octových bakterií, lišejníku a údajně může obsahovat i plísně (Aspergillus, Penicillium). Přičemž každá kultura kombuchy se trochu liší v závislosti na podmínkách, ve kterých se pěstuje. Vypadá jako nepříliš atraktivní rosolovitá placka světlé mléčné barvy a tvoří ji celulóza vytvořená octovými bakteriemi. Světlá šedo-hnědá barva tmavne s přibývajícím věkem. Životnost není delší než šest měsíců. Pořídíte si ji v obchodech se zdravou výživou. Koupit můžete také hotový nápoj.

Pozitiva pro tělo

Do povědomí lidí se dostala jako lehce perlivý fermentovaný nápoj z oslazeného čaje, obsahující bakterie pro zdravou střevní mikroflóru a polyfenoly – aminokyseliny, která chrání buňky před poškozením. Najdete v ní velké spektrum vitamínů – celou škálu vitamínů skupiny B, vitamín C, enzymy, proteiny, kyselinu glukuronovou, glukonovou, uhličitou, octovou, listovou, mléčnou a další. Kyselina glukoronová na příklad pomáhá s detoxikací těla. Údajně velmi dobře pomáhá i na kocovinu, a proto prý byla tak populární v Rusku.

Jak na kombuchový nápoj

Začít musíte mateční houbou. Tu úplně první zakoupíte ve zdravé výživě. Následně, když se vrhnete do pěstování a přípravy nápoje, už byste teoreticky nikdy žádnou kupovat nemuseli. K základu patří i ideálně kvalitní černý, případně zelený čaj a cukr, tím se kvasinky živí. Nepoužívejte jiné čaje, mohli byste houbu zabít.

Co budete potřebovat:

  • 1 l litr vody
  • 2 sáčky nebo 3 g sypaného čaje
  • 70–100 g cukru krystal
  • Mateční kulturu
  • Speciální zákvas – násadu (děláte-li nápoj úplně poprvé) nebo 100 ml hotového kombuchového nápoje
  • Skleněnou, porcelánovou nebo keramickou nádobu se širokým hrdlem
  • Čistou látku, gázu nebo papírový ubrousek
  • Gumičku

Připravíte si čaj, rozmícháte v něm cukr a zchladlý asi na 30 °C přelijete do nádoby. Přidáte speciální zákvas nebo 100 ml hotového nápoje, promícháte a vložíte omytou mateční kulturu hladší stranou nahoru.  Na hrdlo nádoby připevníte gumičkou látku. Necháte kvasit minimálně 7 dní při teplotě přibližně 23 °C.

Pár tipů

Přímé sluneční světlo škodí, nálev musí mít teplo a čerstvý vzduch. Čím déle necháte kvasit, tím kyselejší nápoj bude. Na povrchu čajového nálevu se vytváří nová dceřiná kultura. Ta bude schopná samostatné existence po min. 15 dnech, velmi silná až po 3–5 týdnech s mateřskou kulturou. Před sléváním vyndejte mateční i dceřiné kultury, opláchněte a můžete začít znova.

Přípravou kombuchového nápoje si tedy nejen děláte vlastní domácí elixír, ale také můžete kombuchu svépomocí rozmnožit a pěstovat. Pokud plánujete delší dobu nápoj nepřipravovat, můžete ji uskladnit do nádoby s trochou nápoje na chladné místo či dokonce zmrazit.

Autor článku: redakce Green-market.cz