Konopné semínko jako nejuniverzálnější superpotravina

K čemu se dá využít tento malý zázrak?

Konopná semínka byla pro svůj  blahodárný účinek ceněna už ve starém Egyptě. Jde tak o jednu z nejstarších plodin, které lidstvo používá. A ne jen tak pro nic za nic - nejen, že jsou semínka výživově bohatá, ale také neuvěřitelně univerzální.

A pokud se ptáte, jestli se hodí i pro vás, tak jednoduchá odpověď zní - ano. Obsahují velké množství omega - 6 a kyseliny gama-linolenové. Tyto kyseliny jsou stavebními látkami pro celé naše tělo.

Semínka - co s nimi?

Semínka se dají přidat do téměř jakéhokoli jídla a dají se konzumovat i samotná. Mouka, která se z nich připravuje, má vysoký obsah bílkoviny a vlákniny, proto ji ocení všichni orientovaní na sportovní výsledky i každý, kdo chce péct nutričně hodnotná jídla, ať už slaná nebo sladká.

Kromě mouky se z konopných semínek připravuje také olej, který je ideální do studené kuchyně. Obsahuje mimo jiné 25x více omega-3 než olej olivový. Vysoký obsah této látky má i konopný nápoj, lahodná alternativa kravského mléka, který svou jemnou oříškovou chutí potěší každého, kdo se chce odměnit chutnou a pro tělo zároveň i vhodnou dobrůtkou.