Kurkumy si kdysi cenili více než zlata nebo drahých kamenů

Kurkuma je nedílnou součástí východních kuchyní, vyzkoušejte ji také

 

Kurkuma - toto zlatavé koření zná dnes jistě každý. Patří do stejné rodiny jako zázvor, čemuž odpovídá i podobný vzhled - hlíza s hrubým nerovným povrchem. Pro nás je známá především jako významná součást mnoha kulinářských výtvorů a jako přísada k obarvení sýrů a másel. Využití kurkumy ale zdaleka nekončí jen v kuchyni. Kořeny jejího používání sahají hluboko do minulosti, kdy byla velice ceněným zbožím. Lidé si jí dokonce cenili více než zlata nebo drahých kamenů.

Kurkuma roste divoce v lesích jižní a jihovýchodní Asie. Cíleně je pak pěstována v mnoha teplých oblastech světa, jako např. na Srí Lance, v Číně, v Indonésii, Peru či na Jamajce. Dnešním největším světovým výrobcem je Indie - indická kurkuma je považována za nejlepší na světě. Kurkuma je pro kulinářské účely typická především v pákistánské, indické, perské a thajské kuchyni.

Zázračná rostlina

Nejzajímavější ale je, že kurkuma sloužila při řadě spirituálních obřadů a v lidovém léčitelství. Velice časté využití nacházela a stále nachází v Ajurvédské medicíně, kdy je využívána k posílení celkové energie těla, tzv. odstranění „červů“, čili k detoxikaci, ke zlepšení trávení - i dnes se např. do rýže či luštěnin přidává kurkuma pro lepší trávení a odstranění nadýmání), k rozpuštění žlučových kamenů či zmírnění artritidy. Ajurvédští léčitelé používají kurkumu také k léčbě astmatu či různých alergií.

Tradiční čínská medicína ji zase využívá při bolestech břicha a při otocích. V Pákistánu je často využívána při gastrointestinálních onemocněních, ale také jako antiseptikum, k vyčištění ran, či jako regenerující složka při popáleninách. Persko-arabští lékaři zase používají kurkumu k odstranění hlenu, k zprůchodnění cév či zlepšení krevního oběhu.

Dnešní studie ukazují, že kurkuma je účinný antioxidant, který odstraňuje volné radikály a navyšuje antioxidační enzymy. Je také prokázáno, že kurkuma má protizánětlivý a antimikrobiální účinek.  Velké množství studií bylo také provedeno ke zjištění jejího antimutagenního působení - řízené „smrti“ rakovinných buněk. Extrakt z kurkumy také potlačuje růst různých kmenů Helicobacter pyroli - bakterií vyvolávajících záněty sliznice žaludku. Prokázána byla také antifungicidní aktivita.

Další ze studií ukazují také kardioprotektivní či antiartritické působení, hlavní zaměření je ale pro klinické studie trávicího ústrojí, tedy k léčbě různých zánětlivých střevních onemocnění či rakoviny tlustého střeva. Další zajímavostí je jistě i to, že byla prokázána schopnost hojení ran, a to i žaludečních vředů. Známá je také skutečnost, že kurkuma zvyšuje činnost trávících enzymů, což významným způsobem podpoří trávicí procesy v těle.

Zlaté mléko

Kurkumu lze užívat samotnou nebo v kombinaci s dalším přísadami - známé je takzvané zlaté mléko neboli haldi ka doodh. Tradičně se do něj přidává kardamom, chilli a zázvor. Kardamom má široké spektrum zdraví prospěšných účinků - podpora správného trávení, zklidnění celého trávicího ústrojí, úleva od plynatosti, působí i preventivně proti různým virům, má celkově posilující účinek na organismus, napomáhá zklidnit bolesti revmatického původu, používá se hojně také jako prevence při onemocnění dýchacích cest, astmatu, zápalu plic, při bolestech v krku. Má rovněž zklidňující účinky při stresu, přepracování nebo depresi.

Chilli nejenom že pořádně prohřeje, ale má také silné protizánětlivé a antioxidační účinky. Je bohaté na beta-karoten, který je pak přeměněn na vitamín A, velice důležitý pro buněčnou stěnu. Stejně tak je významné vysoké zastoupení vitamínu C a schopnost snižovat hladinu krevního cukru v krvi i hladinu cholesterolu.

Všem známý hřejivý a úžasně voňavý zázvor: typický svojí výraznou, pikantní chutí i vůní a oblíbený pro svoje léčivé a preventivní účinky, díky kterým pomáhá předcházet nachlazením či nemocem. Zázvor podporuje trávení (přiměřené množství) a stejně tak jako chilli, naprosto úžasně prohřívá celé tělo. K doladění chuti se pak přidávají aromatické ingredience jako skořice nebo vanilka.

Zlaté mléko se obvykle pije horké, můžete však experimentovat a připravit si jej ve studené variantě jako ice golden milk. Ideální je nápoj připravit pomocí rostlinného mléka, nejlépe konopného nebo rýžového.

Autorka článku: Mgr. Monika Musilová

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92752/

Aggarwal B. B, Takada Y, Oommen O. V. From chemoprevention to chemotherapy: Common targets and common goals. Expert Opin Investig Drugs. 2004;3:1327–38. 

Araujo C. C, Leon L. L. Biological activities of Curcuma longa L. Mem Inst Oswaldo Cruz. 2001;96:723–8.

Govindarajan V. S. Turmeric-chemistry, technology, and quality. Crit Rev Food Sci Nutr. 1980;12:199–301. 

Tilak J. C, Banerjee M, Mohan H, Devasagayam T. P. Antioxidant availability of turmeric in relation to its medicinal and culinary uses. Phytother Res. 2004;18:798–804.

Fetrow CW, Avila JR profesionála Handbook of doplňkové a alternativní medicíny. Springhouse, PA: Springhouse; 1999.