Září - nejvhodnější čas na podzimní detox/očistu

 
🍀?Slinivka nebo slezina se mohou ozvat při nezdravém životním stylu,při častém přejídání,po úraze,bakteriální infekci a nebo jako důsledek dlouhodobého intenzivního vypětí a stresu. Září je dle tradičních medicín vhodná doba pro detox a očistu, která se týká právě hlavně slinivky a sleziny. Jak na to?
 
🍵V prvé řadě změnou životního stylu.Večerní pivo u televize můžeme nahradit dlouhou procházkou po lese, na kterou si do láhve vezmeme domácí kombuchu.Když se to stane pravidlem, uděláme pro zdraví hodně. Vhodné je také přejít z letních studených jídel na teplá, dobré jsou polévky s kořenovou zeleninou, popř. rizota.Slinivka ani slezina nemají rády smažená jídla,bílou mouku a rafinované cukry.
 
😔😢Slinivka a slezina z psychosomatického hlediska souvisí se ztrátou radosti ze života, strachováním,potlačenými křivdami,obavami a emočním vypětím.Není nezajímavé, že anglické slovo pro slezinu je spleen ("splín"), což zároveň znamená rozmrzelost, smutek a v tomto významu se to dostalo i do češtiny.Tady platí,že co v životě nemůžeme změnit,musíme přijmout,jinak naše problémy nezmizí.
 
🍀A samozřejmě, vždycky můžou pomoci bylinné extrakty.Kromě toho, že zásobují tělo účinnými látkami,fungují i z psychosomatického hlediska.Když si dopřejeme bylinky nebo bylinné extrakty,dáváme tím sami sobě a svému tělu zprávu,že ho máme rádi a že si ho vážíme.
🏺Pokud chceme vyzkoušet něco nového,tak slinivce i slezině pomáhá olej z egyptského černého kmínu,který všetranně revitalizuje organismus: 👉https://www.green-market.cz/black-seed-oil-200ml-organic.../