Žvýkačky bez umělých sladidel - proč mají smysl

Výrobci žvýkaček se vyhýbají cukru, nahrazují jej ale umělými sladidly, která se v těle nechovají nejlépe

Snad každý z nás někdy žvýkal žvýkačku. Někdo denně, někdo jen občas, když cítí, že by potřeboval osvěžit dech. Pomineme-li estetickou stránku, je žvýkání žvýkaček prospěšné pro zdraví ústní dutiny. Žvýkáním se zvyšuje produkce slin, které vyplachují ústa a oplachují zuby od zbytků jídla. A žvýkání má i svou historii - první žvýkačky se objevily už ve starém Římě. Ne samozřejmě v takové podobě, jak je známe dnes, jednalo se o produkty z pryskyřice, ovšem jejich účel byl podobný. V USA se začaly průmyslově vyrábět v roce 1911.

Aby žvýkačka měla opravdu pozitivní vliv na zdraví ústní dutiny, musí mít správné složení. Co je v běžných žvýkačkách špatně a proč zatěžují náš organismus? Pojďme srovnat jejich složení se složením přírodních žvýkaček Peppersmith.

Složení běžných žvýkaček

Sorbitol, isomalt, sorbitolový sirup,mannitol, aspartam, sůl aspartamu, acesulfam K, gumový základ, aroma, uhličitany vápenaté, glycerol, arabská guma, lecitiny, oxid titaničitý, karnaubský vosk, butylhydroxyanisol.

Na první pohled vidíme, že v běžných žvýkačkách není cukr. Obsahují ale umělá sladidla, barviva a konzervanty. Účel, kvůli kterému byly vyrobeny, splní. Osvěží dech a pomáhají s čištěním úst po jídle. Látky, které se při žvýkání uvolní, ale představují potenciální zátěž pro naše tělo. Sorbitol, isomalt nebo uhličitany jsou víceméně neškodné. Problém nastává u aspartamu. Je to umělé sladidlo 200x sladší než cukr. V těle se rozkládá na fenylalanin, kyselinu asparagovou a methanol. Snižuje kyselost moči a vylučovací ústrojí je pak náchylné na záněty, u citlivých jedinců může vyvolat bolesti hlavy nebo kožní projevy.

Podobné nežádoucí účinky má také sůl aspartamu nebo acesulfam K. Acesulfam K je stejně sladivý jako aspartam, nemá žádné kalorie a je mírně nahořklý. Proto se kombinuje s ostatními umělými sladidly, aby se překryla jeho nahořklá chuť. Nevstřebává se v těle, ale kompletně se vyloučí močí.

Buthylhydroxyanisol (BHA) je látka, která se používá do potravin jako konzervant a stabilizátor. Vyrábí se z vedlejších produktů, které vznikají při zpracování ropy. V EU je tato látka povolena v omezeném množství, v Japonsku nebo některých státech USA je zakázáno ji přidávat do potravin, a je považována za karcinogen.

Jako barvivo se ve žvýkačkách používá oxid titaničitý. Je bílý, neprůhledný a jeho stopové množství můžeme nalézt v krvi či žlázách. Je nevhodný pro děti a nesmí se používat do dětských výživ.

Složení žvýkaček Peppersmith

Xylitol, gumový základ, olej z máty klasnaté, mentol, máta, arabská guma, slunečnicový lecitin, glycerol, karnaubský vosk.

Základ žvýkačky tvoří přírodní a umělý kaučuk. Jako sladidlo se přidává xylitol, což je čistě přírodní alkoholický cukr rozpustný ve vodě. Sladkostí se vyrovná sacharóze, ale oproti ní má o třetinu méně kalorií. Funguje také jako stabilizátor a zvlhčovadlo, v ústech působí jemně chladivě a nezpůsobuje zubní kaz. Dalším bonusem je i to, že se při trávení xylitolu nevyplavuje inzulin, pro jeho metabolizaci totiž není třeba, je tedy vhodný i pro diabetiky. Získává se z rostlin - konkrétně v těchto žvýkačkách se používají pro jeho výrobu pouze geneticky nemodifikované plodiny. Rovněž slunečnicový lecitin, který se přidává jako emulgátor, pochází výhradně z GMO free plodin.

Nenajdeme zde žádná umělá aromata, není jich třeba. Chutnají mátou, která se přidává ve formě extraktu a oleje. Máta je bylinka, která působí proti zažívacím potížím, pomáhá udržovat dobrý stav ústní dutiny a osvěžuje dech. Z mátových silic pochází také mentol, který způsobuje onu žádoucí chladivou až lehce pálivou chuť. Pro výrobu žvýkaček Peppersmith byla použita kvalitní máta pěstovaná na anglických polích.

Arabská guma, která působí jako zahušťovadlo je získávána z naříznutých větví akátu. Pro lesklost a atraktivitu vzhledu žvýkaček se používá karnaubský vosk, který pochází z listů palmy Copernicia prunifera.

Když srovnáme složení běžných žvýkaček a žvýkaček Peppersmith, tak jasně vidíme rozdíl. Žvýkačka není nic životně důležitého, nepatří mezi základní potraviny. Když už ale žvýkat chceme, proč si nevybrat něco přírodního bez rizika pro naše zdraví?

Autorka článku: Mgr. Petra Vrabcová, PhD.

Zdroje:

Winter, R. A Consumer's Dictionary of Food Additives, Three Rivers Press, New New York, 2009, 608 s.

https://www.peppersmith.co.uk/

http://www.efsa.europa.eu/